KURUMSAL
 
 

 

HAKKIMIZDA

Hüseyin ACAR 1963 yılında Atakent (Bezkese) Mahallesinde küçük bir dükkanda ayakkabı tamirciliği ile başlayan ticari hayatına ayakkabı pazarlayarak ve bakkal dükkanı işleterek sürdürür. Bu arada; çocuklarının büyümesiyle de birlikte günün gelişen ekonomik şartları içerisinde 1977 yılında Muğla İli Dalaman ilçesinde Pepsi Satışı ile başlar.

1983 yılında bu bayiliklerin yanına Aygaz bayiliğini de ekleyerek 1984 yılında Hüseyin ACAR ve Oğulları Adi ortaklığını kurarak şirketleşmede ilk adımları atılmıştır.

Bu adi ortaklık ile 1985 yılında Çaykur bayiliğini alan işletme böylece toptan gıda pazarlama hayatına geçmiştir. İşletme 1986 yılının başında Petrol Ofisi bayiliğini alarak istasyon işletmeye başlamış ve 27.12.1988 yılında Ticaret siciline Dalaman/173 numarası ile tescil edilmiş, 10.02.1989 tarih, 2208 sayılı Ticaret Sicil Gazetesi ilanı ile ACARLAR TİCARET SANAYİ VE TURİZM A.Ş. ticari hayatına başlamıştır.Bu tarihten sonra şirketimiz firmaların bayilik ve distribütörlüklerini alarak toptan gıda sektöründe bir çok başarılara imza atmıştır.

1998 yılında perakende sektöründe YEDAŞ GIDA MAD. TİCARET SANAYİ A.Ş.’ yi kurarak mağaza zincirlerinin ilk halkasını oluşturmuştur. Şirketimize 1999 yılında gelişen ekonomik koşullar içerisinde DALAMAN ACARLAR GIDA MAD. TİC. SAN.VE TUR.LTD.ŞTİ ve BİLİCANLAR GIDA MAD.TİC.SAN.VE TUR. LTD. ŞTİ. firmalarını eklenmiştir.

2000 yılının başında ACARLAR SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ LTD.ŞTİ. ’ini kurarak ANADOLU SİGORTA A acentesi olarak sigorta sektöründe de faaliyet göstermeye başlamıştır. Ayrıca 2000 yılının başlarında Ortaca ilçesi Dalyan beldesinde perakende sektörü içerisinde ikinci mağazasını, 2000 yılının ikinci yarısında da YEDAŞ A.Ş.’ ye bağlı olarak Ortaca ilçesi Merkez Mahallesinde ORTACA ALIŞVERİŞ MERKEZİNİ açarak üçüncü mağazasını zincire eklemiştir. 21.07.2003 Tarihinde ACARLAR MAL VE HİZMET ÜRETİM ARACILIK GIDA TEMZ.İNŞ.NAKL.MADEN VE SU ÜRÜNLERİ AKARYAKIT TEKSTİL REKLAMCILIK İTH.İHR.SAN.TİC.VE TUR.LTD.ŞTİ.’ni kurmuştur. Aynı yıl içerisinde Muğla Bayır Şubesini hizmete geçirmiştir. 28.01.2004 tarihinde OPET Akaryakıt İstasyonunu bünyesine katmıştır.2005 yılında Marmaris Şubemiz PEPSİ firmasıyla birlikte Fethiye Çiftlikte şube açmış olup halkımıza çağdaş, kaliteli ve sağlıklı bir şekilde hizmet vermeye devam etmektedir.

Bugün Muğla'yı ve tüm ilçelerini Distribütörlük ve Bayilik sistemi ile otel, motel, apart, restoran, toplu tüketim noktaları, market, ve süper marketlere hizmet etmektedir. Bünyesinde 400 çalışanı, 235 araç filosu ile Ortaca Merkez, Muğla (Bayır), Marmaris, Fethiye'de bulunan şubeleriyle bölgede önemli konuma gelmiştir.

Gıda Sektöründe Distribütörlük ve Bayiliklerimizle hizmet ettiğimiz Muğla İli ve İlçelerinde ürünlerimizin T.S.E. ve İSO 9001-9002 Standardlarına uygun olduğunu belirtiriz. Buna istinaden sizlere de en kaliteli ürünlere ekonomik şartların uygunluğunda temin etmeye hazır olduğumuzu sunarız.


Tüm Hakları Saklıdır 2010 ACARLAR A.Ş | Bilgi Toplumu Hizmetleri